Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Lubatowej

Budynek Szkoły

Gimnazjum Publiczne w Lubatowej oraz Szkoła Podstawowa w Lubatowej mieszczą się w jednym budynku.

#000000

Pomnik Poległych w Lesie Grabińskim

Wśród społeczności Iwonicza, Lubatowej i okolicznych miejscowości, pomimo upływu lat, wciąż żywa jest pamięć o Tych co zginęli w nierównej walce, o tych podstępnie zamordowanych.

#000000

Kościół z Pańskiego Działu

W Lubatowej możemy zobaczyć Piękny Kościół.

#000000

Miejsce poświęcone czci Jana Pawła II

Nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II dlatego znajduje się kącik poświecony Papieżowi Janowi Pawłowi II

#000000

Budynek Szkoły

Budynek szkoły podstawowej i gminazjum w Lubatowej

#000000
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/8890211.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/8360532.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/3143733.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/6507394.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9982491.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail

Wygrywamy powiatowe biegi sztafetowe!

Email Drukuj PDF

W Jedliczu (10.10.2016) odbyły się powiatowe eliminacje w sztafetowych biegach przełajowych. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowały się 10-io osobowe drużyny z naszego gimnazjum. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdecydowanie zwyciężyli swoje biegi i awansowali do zawodów rejonowych, które odbędą się 19.10.2016r. w Krośnie.

Awans zapewniły sobie także obydwie drużyny z naszej "podstawówki", które również okazały się bezkonkurencyjne.

Wojewódzkie Zawody w Biegach na Nartorolkach

Email Drukuj PDF

Dawid Stanisz zajął 2 miejsce w kategorii młodzików podczas Wojewódzkich Zawodów w biegach na nartorolkach, które odbyły się w Jedliczu (9.10.2016). W tej samej grupie wiekowej Paweł Kania i Jakub Jakubczyk zajęli odpowiednio 5 i 6 lokatę. W rywalizacji młodziczek na 8 miejscu ukończyła zawody Małgorzata Pernal.

Nasi absolwenci: Klaudia Cichoń (juniorka) i Michał Szwast (junior młodszy) zwyciężyli w swoich biegach. Na podium stanęli także: Patryk Jakieła (2 miejsce w juniorach) i Kamila Cichoń (3 miejsce w juniorkach).

OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

Email Drukuj PDF

Z okazji Europejskiego Dnia Języków, obchodzonego w całej Europie, nauczycielki języków angielskiego i niemieckiego, Pani Marta Bogacz i Pani Edyta Przymusiak, zorganizowały obchody tego dnia w naszym gimnazjum.

Korytarz gimnazjum został udekorowany kolorowymi flagami różnych państw, a na jednej z gazetek pojawił sie konkurs. Aby wziąć udział w konkursie należało odgadnąć, w jakich językach umieszczono na tablicy pozdrowienie "Dzień dobry". Obowiązywała zasada: kto pierwszy, ten lepszy. Odpowiedzi trzeba było wręczyć osobiście do jednej z Pań, lub wysłać pod wskazany adres mailowy.

Wśród uczestników konkursu królowały uczennice z klas trzecich, choć nie zabrakło uczniów z pierwszej klasy.

Na podium znalazły się:

Weronika Pernal - I miejsce,

Faustyna Zając - II miejsce,

Marlena Koźma - III miejsce.


Laureaci zostali nagrodzeni symbolicznymi gadgetami promującymi naukę języków obcych.

GRATULUJEMY!!!

DZIEŃ CHŁOPAKA

Email Drukuj PDF

W Dniu Chłopaka, nasi wszyscy chłopcy otrzymali słodki upominek, a spośród całej braci chłopców dziewczęta wybrały tego jedynegoMisterem Gimnazjum został okrzyknięty Łukasz Zając z klasy 3b.

Grono najprzystojniejszych chłopców w naszym gimnazjum zasilili również Kamil Zając  i Mateusz Zygmunt, obaj z klasy 3a.

Ogółem dziewczęta oddały głosy na 19 najpopularniejszych młodzieńców spośród wszystkich sześćdziesięciu.


GRATULUJEMY!!!

 

OTRZĘSINY 2016

Email Drukuj PDF

W dniu 21 września na hali sportowej w naszej szkole odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w szeregi uczniów Gimnazjum, tzw. Otrzęsiny.

Po licznych konkurencjach i posmakowaniu pyszności przygotowanych przez starszych kolegów, nasze pierwszaki złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali uczniami Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Lubatowej. Po ceremonii pierwszoklasiści mogli w pełni uczestniczyć w pierwszej dyskotece w nowym roku szkolnym, która została przedłużona do godz. 20.30. Dyskotekę przedłużył pan Dyrektor, po konsultacjach z rodzicami na zebraniu ogólnym na wywiadówce.

Imprezie towarzyszył bufet z chrupiącymi zapiekankami i kolorowymi galaretkami.

Dyskotekę i Otrzęsiny zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Martą Bogacz i p. Agnieszką Kubusiak.

WITAMY 33 NOWYCH UCZNIÓW W GRONIE UCZNIÓW GIMNAZJUM!

Harcerze 11 w IPN w Rzeszowie

Email Drukuj PDF

W dniu 5 października  2016 roku delegacja harcerzy z naszej drużyny odwiedziła Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Podczas zwiedzania młodzież miała możliwość zobaczyć archiwum i dowiedzieć się w jaki sposób funkcjonuje ta instytucja. Młodzież poznała sposób przechowywania i konserwowania dokumentów, m.in. proces digitalizacji. Na koniec drużynowa czytała akta ściśle tajne udostępnione z archiwum IPN. Wycieczka była bardzo pouczająca i ciekawa. Grupa spotkała się z bardzo serdecznym przyjęciem przez wszystkich pracowników IPN

Ćwiczenia ewakuacyjne

Email Drukuj PDF

Dnia 30 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Przeprowadzona ona była we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Lubatowej. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

O godzinie 9.15 po usłyszeniu sygnału alarmowego uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego przeszli drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym była hala sportowa. Nauczyciele złożyli meldunki o przebiegu ewakuacji i ilości ewakuowanych uczniów Dyrektorom obu szkół. Warto podkreślić, że wszyscy wykonali zadanie z dużym zdyscyplinowaniem.

Po przeprowadzonej kontroli budynku alarm został odwołany. Uczniowie Szkoły Podstawowej wrócili na lekcje, natomiast uczniowie Gimnazjum uczestniczyli w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy.

Harcerski start w Dukli

Email Drukuj PDF

W sobotę 01.10.2016 r. nasza drużyna uczestniczyła w HARCERSKIM STARCIE, który odbył się w tym roku w Dukli. Po uroczystej Mszy Świętej i Apelu braliśmy udział w ciekawej grze terenowej, która odsłoniła nam nieznane wcześniej zakątki pobliskiej Dukli. Było to także spotkanie z przyjaciółmi z innych drużyn. Wszystkim organizatorom dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Wielkie odkrycie Moniki!

Email Drukuj PDF

30 września 2016 roku, uczennica naszego gimnazjum, harcerka 11DH - Monika Chłap, nieopodal swojego domu odnalazła ciekawy przedmiot. Jest nim Krzyż Mobilizacyjny (Mobilisierungskreuz) 1912 1913. Było to ostatnie odznaczenie austro-węgierskie czasu pokoju. Krzyż został ustanowiony w roku 1913 jako jednostopniowy dla wynagrodzenia żołnierzy pełniących służbę w czasie wojen bałkańskich 1912 - 1913. Krzyż znaleziony przez Monikę wykonany jest prawdopodobnie z mosiądzu, wytłoczone daty są wklęsłe, rewers gładki. No cóż, wielka kariera archeologiczna przed naszą Moniczką. Gratulujemy!

Rodzice wybrali ubezpieczenie

Email Drukuj PDF

Dla rodziców, którzy wybrali dla uczniów ubezpieczyciela Gothaer, składka jednorazowa wynosi 50zł, na sumę ubezpieczenia 12.000zł. Tutaj będzie umieszczony link z ogólnymi warunkami ubezpieczenia

 

Poprawiony: piątek, 30 września 2016 18:25

Wizyta ks. bp. Stanisława Jamrozka

Email Drukuj PDF

Dnia 19 września 2016 r. w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. Na hali sportowej odbyło się spotkanie uczniów, pracowników szkoły podstawowej i gimnazjum oraz przedstawicieli Rad Rodziców z ks. bp. Stanisławem Jamrozkiem. Gościliśmy również proboszcza naszej parafii – ks. Marka Słysza.   
Po odśpiewaniu hymnu państwowego gimnazjaliści zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny pt. „ Nasza mała ojczyzna” eksponujący wartości patriotyczne i nawiązujący do nauczania Patrona Szkół – Św. Jana Pawła II.
Następnie głos zabrał dyrektor gimnazjum, p. Jerzy Sroka, który mówił:
alt

„W imieniu całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów i rodziców mam zaszczyt powitać  w progach naszych szkół Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Diecezji Przemyskiej - Stanisława Jamrozka.
Witam serdecznie: Księdza proboszcza Marka Słysza, Księdza katechetę Janusza Zagóla, Dyrektora SP i Jego Zastępcę, Grona Pedagogiczne i Pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Lubatowej, Rady Rodziców i Was, Drodzy Uczniowie.
Ekscelencjo, Księże Biskupie, mam przyjemność powitać Księdza Biskupa w naszej szkole, w której wychowanie dzieci i młodzieży na dobrych ludzi jest dla nauczycieli i ich rodziców najważniejszą wartością, ugruntowaną na wzorcu naszego Patrona Jana Pawła II. Głównymi kierunkami działań szkoły, oprócz sfery dydaktycznej, jest kształtowanie szacunku do dziedzictwa kulturowego narodu, naszego regionu i miejscowości. Kultywowanie tradycji regionu wiąże się z wychowaniem religijnym i patriotycznym. Pamiętamy zawsze tych, którzy byli przed nami.

Motto naszych szkół to niezapomniane słowa Jana Pawła II, których trudno nie zauważyć, przekraczając codziennie próg szkoły:
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to; kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Słowa te, umieszczone na tablicy upamiętniającej nadanie imienia naszym szkołom, codziennie przypominają nam o wartościach, które dla człowieka - chrześcijanina są ważne na co dzień, szczególnie dzisiaj, w świecie tak szybko pędzącym do przodu…
Każdy młody człowiek potrzebuje miłości i akceptacji w swoim środowisku i społeczności, a najbardziej wsparcia, również tego duchowego. Największe wsparcie otrzymali gimnazjaliści klas III wczoraj, przyjmując Sakrament Bierzmowana. Wierzymy, że Dary Ducha Świętego, które otrzymali, rozjaśnią ich umysły szczególnie na rozdrożach i będą dla Nich dodatkową mocą i siłą w pokonywaniu codziennych trudności.
Mam nadzieję, że wizyta Księdza Biskupa zapisze się w naszych w sercach i pozostanie w pamięci na długo. Niech Bóg ma Ciebie w swojej opiece, darzy Cię zdrowiem i błogosławieństwem.
"
Na zakończenie ks. bp Stanisław Jamrozek w serdecznych, ciepłych słowach zwrócił się do całej społeczności szkolnej. Nawiązał do swych rodzinnych stron, mówił o pięknie krajobrazu Lubatowej, ale przede wszystkim z uznaniem wyrażał się o sukcesach uczniowskich, m.in. osiągnięciach sportowych, z których gimnazjaliści znani są w województwie i całej Polsce. Zwrócił też uwagę na zaangażowanie się młodzieży w działalność harcerską.
W miłej atmosferze pożegnaliśmy Jego Ekscelencję, dziękując za wizytę, wspólną modlitwę i błogosławieństwo.

 

Strona 2 z 21