Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Lubatowej

Budynek Szkoły

Gimnazjum Publiczne w Lubatowej oraz Szkoła Podstawowa w Lubatowej mieszczą się w jednym budynku.

#000000

Pomnik Poległych w Lesie Grabińskim

Wśród społeczności Iwonicza, Lubatowej i okolicznych miejscowości, pomimo upływu lat, wciąż żywa jest pamięć o Tych co zginęli w nierównej walce, o tych podstępnie zamordowanych.

#000000

Kościół z Pańskiego Działu

W Lubatowej możemy zobaczyć Piękny Kościół.

#000000

Miejsce poświęcone czci Jana Pawła II

Nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II dlatego znajduje się kącik poświecony Papieżowi Janowi Pawłowi II

#000000

Budynek Szkoły

Budynek szkoły podstawowej i gminazjum w Lubatowej

#000000
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/8890211.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/8360532.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/3143733.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/6507394.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9982491.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail

DZIEŃ DZIECKA

Email Drukuj PDF

Dnia 1 czerwca obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Z tej okazji nauczyciele przygotowali dla swoich wychowanków rozgrywki m. in. konkurs przedmiotowy, mecze piłki nożnej. OSP Lubatowa również włączyła się w organizację tego dnia i przygotowała zawody strażackie. Wszystkie konkurencje były oceniane. Punktowana była również obecność uczniów, stroje dziecięce oraz kibicowanie.

Cztery godziny zmagań oraz zabawy wyłoniły w ostateczności zwycięzców dzisiejszego dnia, którym okazała się KLASA 3B. Na drugiej pozycji uplasowała się KLASA 3A, a trzecią lokatę zajęła 2B.

Bardzo dziękujemy OSP Lubatowa za uświetnienie dzisiejszego dnia swoją obecnością, przygotowaniem zawodów oraz pokazami pożarniczymi.

Dziękujemy Radzie Rodziców za słodycze, które były smacznym dodatkiem.

 

Pokazy z fizyki na Politechnice Rzeszowskiej

Email Drukuj PDF

Fizyka to nauka, w której doświadczenia odgrywają decydującą rolę. Jak co roku, uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w „Pokazach doświadczalnych z fizyki”. Pracownicy Wydziału Fizyki Politechniki Rzeszowskiej przygotowali bardzo ciekawe eksperymenty. Dzięki pokazom doświadczeń, które pracownicy naukowi prezentowali w sposób profesjonalny i ciekawy, uczniowie pogłębiają świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z techniką, medycyną, ekologią, życiem codziennym, a przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacyjnym. Gimnazjaliści z dużym zainteresowaniem przyglądali się pokazom, w niektórych doświadczeniach sami mogli uczestniczyć.

Po pokazach uczniowie zwiedzili edukacyjną wystawę z klocków LEGO. Z zainteresowaniem obejrzeli budowle przedstawiające architekturę, wydarzenia historyczne, wielką interaktywną mapę Europy oraz sceny znane z filmów i bajek. Uczniowie wrócili bogatsi w wiedzę fizyczną jak i nowe doświadczenia.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Witoldowi Kocajowi Burmistrzowi Gminy Iwonicz-Zdrój za życzliwość oraz wsparcie finansowe.

Dorota Lorens-nauczyciel fizyki

Obchody 3-majowe

Email Drukuj PDF

W dniu 5 maja, po części artystycznej upamiętniającej rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 -go Maja, w naszej szkole odbył się konkurs na prawidłowy strój galowy i kotylion.

Nagrodzeni w kategorii kotylion:

Gabriela Ceglarz, Magdalena Zygmunt, Monika Zygmunt

Nagrodzeni w kategorii: strój galowy dziewczęcy:

Zuzanna Kowalska, Palulina Mastej, Olga Pernal

Nagrodzeni w kategorii strój galowy chłopięcy:

Dariusz Jakieła, Wiktor Szwast, Piotr Chlebek

Osoby wyróżnione to: Katarzyna Słyś, Paulina Zając, Małgorzata Pernal, Zuzanna Jakieła, Wioletta Drozd, Justyna Nycz, Alicja Zięba

 

 

Konkurs: Kreator mody

Email Drukuj PDF

Uczennica naszej szkoły Faustyna Zając została wyróżniona w VI Edycji Konkursu Kreator Mody, organizowanym przez ZSP nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Serdecznie gratulujemy kreatywności i wyróżnienia!

Konkurs fotograficzny "Przyroda wokół nas"

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkonym konkursie fotograficznym "Przyroda wokól nas" zorganizowanym w ramach projektu edukacyjnego. Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjum. Zdjęcia wykonane samodzielnie należy składać w formie elektronicznej u p. A. Kubusiak. Szczegóły konkursu zamieszczone są w regulaminie. Na zwycięzców czekają nagrody. Zapraszamy!

RAJD HS'a w Równem

Email Drukuj PDF

W dniach 22-24 kwietnia 2016 roku reprezentanci naszej drużyny uczestniczyli w RAJDZIE HARCERZY STARSZYCH CHORĄGWI PODKARPACKIEJ "12 PRAC HS'A"  w Równem. W programie imprezy były: Igrzyska Olimpijskie, Konkurs na najlepszych Spartan HS-ów, Rajd ze zdobyciem Olimpu Cergowa. Nasi harerze podczas Rajdu bawili się znakomicie, a NAJLEPSZYM SPARTANEM HS-ów z 11 ZOSTAŁ MARCIN ZAJĄC. Po raz kolejny nasza młodzież udowodniła, że potrafi się uczyc i jednocześnie dobrze bawic.

Dni Ekologiczne w szkole

Email Drukuj PDF

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH GIMNAZJALISTÓW DO UDZIAŁU W OBCHODACH "DNI EKOLOGICZNYCH" W SZKOLE ORGANIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO W DNIACH 26-28 KWIETNIA 2016

Realizację projektu edukacyjnego rozpoczynamy we wtorek, 26 kwietnia. Zapraszamy do udziału w indywidualnych konkursach o tematyce ekologicznej. Organizujemy również stoisko z kolorowymi przysmakami (sala 56). W każdy dzień obowiązuje inny kolor stroju, zgodny z obowiązującymi hasłami: wtorek - Dzień Ziemi - kolor zielony, środa - Dzień Słońca - kolor żółty, czwartek - Dzień Ekologa - kolor niebieski. Zapraszamy wszystkich do udziału. 

Dzień z przedsiębiorcami

Email Drukuj PDF

Dzisiejszy dzień, tj. 22 kwietnia, przebiegał w naszym gimnazjum pod hasłem "DZIEŃ Z PRZEDSIĘBIORCĄ". Uczniowie całego gimnazjum, dzięki dużemu zaangażowaniu naszej prężnie działającej Rady Rodziców, mieli okazję spotkać się dzisiaj z ciekawymi ludźmi prezentującymi różne światy zawodowe. Byli to:

Magdalena Kielar - właścicielka Salonu Kosmetycznego Esencja Urody,

Joanna Górecka - Asystent Sędziego w Sądzie Okręgowym w Krośnie,

Piotr Pawłowski - sierżant sztabowy Policji,

Adrian Sokół - właściciel firmy AEE PROFESSIONAL,

Jolanta Murdzek - właścicielka Zakładu Fryzjerskiego wraz z  praktykantką Sabiną Szczepaniak uczennicą ZSP nr 2 w Krośnie,

Andrzej Wojnar - Prezes firmy FIXIT,

Krzysztof Szczęsny - Kapitan - Zastępca Dowódcy Zmiany nr.3 w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej  KM PSP w Krośnie.

Wszystkie zaproszone osoby opowiadały gimnazjalistom jak wyglądała ich droga do miejsca, w którym się dzisiaj znajdują, czym się zajmują, ile pracy trzeba włożyć, żeby coś w życiu osiągnąć. Mówili o tym, że trzeba mieć w życiu cel, do którego warto dążyć, otaczać się ludźmi, którzy w nas wierzą, uczyć się i spełniać swoje marzenia. Prelekcja dzisiejsza była doskonałą lekcją doradztwa zawodowego. Uczniowie bardzo uważnie słuchali wszystkich gości, mieli możliwość zadania pytania, otrzymali również różne gadżety i informatory.

Bardzo dziękujemy naszym dzisiejszym Gościom, że poświęcili nam trochę swojego cennego czasu i podzielili się z nami informacjami dotyczącymi swojego sukcesu zawodowego.

Bardzo dziękujemy również Radzie Rodziców za zaproszenie Gości i przygotowanie dzisiejszego dnia.

Giełda Szkól Ponadgimnazjalnych

Email Drukuj PDF

8 kwietnia 2016r. na terenie Gimnazjum w Lubatowej odbyła się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych adresowana do uczniów klas III gimnazjum.

W giełdzie wzięło udział 12 szkól ponadgimnazjalnych powiatu krośnieńskiego oraz okolicznych miejscowości. Celem giełdy było zapoznanie uczniów z bogatą ofertą kształcenia, a także zasadami rekrutacji. Szkoły biorące udział w tym przedsięwzięciu zaprezentowały swój dorobek, osiągnięcia, a w szczególności przedstawiły ofertę przygotowaną  na rok szkolny 2016/2017.

Giełda była okazją do zebrania szczegółowych informacji o szkołach następujących typów: liceum profilowanym, technikum i zasadniczej szkole zawodowej. W trakcie imprezy każdy gimnazjalista mógł porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami reprezentującymi poszczególne szkoły. 

Gminny Konkurs Piosenki w Iwoniczu Zdroju

Email Drukuj PDF

W dniu 21 kwietnia 2016 roku uczennice naszego Gimnazjum - Dominika Murdzek i Kamila Łoś - reprezentowały szkołę na Gminnym Konkursie Piosenki. Występ okazał się sukcesem - obie stanęły w gronie laureatów i będzie można usłyszec je ponownie podczas uroczystości Dni Iwonicza. Wtedy też okaże się jakie zostały im przyznane miejsca i nagrody. Gratulujemy sukcesu!

Egzamin gimnazjalny

Email Drukuj PDF

W dniach 18. 19. 20. kwietnia 2016 r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum, jak i uczniowie w całej Polsce, przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Pierwszego dnia zmagali się z zadaniami z bloku przedmiotów humanistycznych (historia, wos, język polski). W drugim dniu należało wytężyć trochę umysł, ponieważ uczniowie pracowali z zadaniami z bloku przedmiotów ścisłych (geografia, chemia. biologia, fizyka, matematyka). A dzień ostatni egzaminu, to dzień, w którym uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka obcego nowożytnego (język angielski, język niemiecki). 

Opinie uczniów na temat trudności tegorocznego egzaminu są różne. Dla jednych okazał się zaskoczeniem, dla innych był trudny, jeszcze inni twierdzili, że w porównaniu do egzaminu próbnego, był łatwiejszy. Jak w rzeczywistości nasi uczniowie wypadli w tym roku na egzaminie gimnazjalnym zobaczymy po otrzymaniu wyników już w czerwcu !!!!

Strona 4 z 21