Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Lubatowej

Budynek Szkoły

Gimnazjum Publiczne w Lubatowej oraz Szkoła Podstawowa w Lubatowej mieszczą się w jednym budynku.

#000000

Pomnik Poległych w Lesie Grabińskim

Wśród społeczności Iwonicza, Lubatowej i okolicznych miejscowości, pomimo upływu lat, wciąż żywa jest pamięć o Tych co zginęli w nierównej walce, o tych podstępnie zamordowanych.

#000000

Kościół z Pańskiego Działu

W Lubatowej możemy zobaczyć Piękny Kościół.

#000000

Miejsce poświęcone czci Jana Pawła II

Nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II dlatego znajduje się kącik poświecony Papieżowi Janowi Pawłowi II

#000000

Budynek Szkoły

Budynek szkoły podstawowej i gminazjum w Lubatowej

#000000
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/8890211.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/8360532.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/3143733.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/6507394.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9982491.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail

Zwycięztwo w olimpiadzie religinej

Email Drukuj PDF

Od 16 lat młodzież gimnazjalna ma okazję poznawać życie Wielkich Polaków w Olimpiadzie, która ułożyła ich sylwetki. W tym roku w XVI edycji tej olimpiady uczennica naszego gimnazjum Karolina Folcik z 3B zwyciężyła trzeci raz z rzędu. Tematem zmagań było życie i męczeńska śmierć rodziny Ulmów z Markowej.

Karolina w nagrodę pojedzie na dwie wycieczki krajową i zagraniczną.

Gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów.

                                         ks. Grzegorz Kolano

Pola Nadziei

Email Drukuj PDF

W niedzielę 17 kwietnia 2016 r. w Lubatowej odbyła się ogólnopolska akcja „Pola Nadziei” na rzecz hospicjum w Krośnie. Zadaniem kampanii jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Celem akcji jest także rozpowszechnianie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w tę piękną, szlachetną akcję. Własnoręcznie wykonali żonkile, które w podziękowaniu wręczali ofiarodawcom. Kwesta odbyła się przy Kościele pw. św. Stanisława Biskupa w Lubatowej. Uczniowie gimnazjum zebrali 1598,44 zł. Cała suma została przekazana na działalność hospicjum w Krośnie. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Vive Tauron Kielce

Email Drukuj PDF

altVive Tauron Kielce wygrywa z MMTS Kwidzyń 38-25 w pierwszym meczu półfinałowym play-off PGNiG Superligi piłki ręcznej przy udziale naszych uczniów na trybunach Hali Legionów w Kielcach. Była to dla gimnazjalistów wspaniała dawka emocji i niepowtarzalnych wrażeń. Zdjęcie grupowe naszych uczestników z drużyną gospodarzy znajduje się na oficjalnej stronie Vive Tauron Kielce. Na zdjęciu widzimy jak Michał Jurecki składa swój autograf.

1 miejsce na Festiwalu Piosenki Harcerskiej

Email Drukuj PDF

W dniu 9 kwietnia 2016 roku 11 Drużyna Harcerska z Lubatowej zdobyła 1 miejsce na Festiwalu Piosenki Harcerskiej HARCBIT. Swoim wykonaniem „Obozowego tanga” i piosenki pt. „Wieje wiatr” podbiła serca jurorów i widzów. Mocna stroną drużyny było bogate instrumentarium i ciekawa aranżacja utworów. Serdeczne gratulacje i podziękowania!!!

II Koncert Piotra Lubertowicza w naszym gimnazjum

Email Drukuj PDF

W dniu 30 marca 2016 roku, w naszym gimnajzum na hali sportowej gościł Piotr Lubertowicz,  jeszcze niedawno zawodowy muzyk grający w znanych, polskich zespołach, od kilku lat dający koncerty w szkołach, aby dać młodym ludziom możliwość posłuchania muzyki oraz opowiedzieć swoją historię życia z narkotykami i walki z nałogiem. Wcześniej zawitał do nas 4 lata temu.

Uczniowie z gimnazjum z Lubatówki również zasiedli na widowni, by stać się odbiorcami głębokiego przekazu dotyczącego świata uzależnień i konsekwencji idącymi za złymi decyzjami. Wokalista z Nowego Targu odsłonił kawałek swojego przywatnego życia, mówił o swoich marzeniach, problemach wieku dorastania, o wierze we własne możliwości, o szukaniu autorytetu w życiu, o walce z uzależnieniem oraz nowotrorem. O swoim uzależnieniu, o jego strasznych skutkach mówił młodym ludziom bez ogródek, twardo, przekonująco. Może dlatego tak uważnie go wysłuchali. 

Mieliśmy okazję wysłuchać kilku piosenek na żywo. Dźwięk gitary i przekazu, że warto żyć, jeszcze długo będzie odbijał się echem w naszej szkole...

STOP pożarom traw

Email Drukuj PDF

WYRÓŻNIENIE DLA WIOLETTY STANISZ

Email Drukuj PDF

W dniu 17.03.2016r. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Jedliczu odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Sybirackiej.

Gimnazjum w Lubatowej reprezentowały cztery uczennice - zwyciężczynie etapu szkolnego:
Agnieszka Słyś (kl.IIIb), Wioletta Stanisz (kl.IIIb), Zuzanna Borek (kl.Ia) oraz Julia Łoś (kl.IIb). W przesłuchaniu wzięło udział 59 gimnazjalistów.

Nasze dziewczyny w niezwykle sugestywny sposób recytowały przygotowane wiersze. Wyróżnienie zdobyła Wiola Stanisz, która zwróciła uwagę jury interpretacją utworu "Poległym i pomordowanym na Wschodzie."

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi nagrodami, a zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali ponadto nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dorota Gładysz

nauczyciel języka polskiego

Spotkanie z Adrianną Borek

Email Drukuj PDF

W ostatnim czasie w Gimnazjum Publicznym w Lubatowej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. 23 marca 2016 roku szkołę odwiedziła pani Adrianna Borek, artystka kabaretu "Nowaki".

Pani Adrianna została owacyjnie przyjęta przez społeczność uczniowską. Na początku opowiedziała o początkach swojej kariery, drodze do zdobycia sławy oraz o czasach szkolnych. W dalszej części spotkania uczniowie zasypali artystkę pytaniami o dzieciństwo, naukę, talent aktorski, karierę zawodową, a także o sprawy natury prywatnej. Gość przekonywał młodzież, iż warto mieć marzenia, dla pracowitego i upartego człowieka nie ma rzeczy niemożliwych. Pani Adrianna podkreślała, że nawet nierealne plany mogą się spełnić. 

Po spotkaniu pani Adrianna Borek rozmawiała z uczniami i nauczycielami oraz uczestniczyła w pracach jury oceniających wykonane "Marzanny". Obowiązkowo pojawiło się także rozdawanie autografów i pozowanie do pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie z tak znamienitym gościem wywarło na nas wszystkich ogromne wrażenie i na długo pozostanie bardzo miłym wspomnieniem. Dziękujemy!

Jan Paweł II - Pamiętamy

Email Drukuj PDF

Coca Cola Cup - Awans chłopców do 2 rundy!

Email Drukuj PDF

Gimnazjaliści z Lubatowej wygrali turniej 1 rundy piłkarskiego turnieju "Coca Cola Cup", który został rozegrany (22.03.2016) w Miejscu Piastowym. W meczach grupowych Lubatowa pokonała Iwonicz 4:0 i zremisowała 1:1 z gospodarzami. W półfinale nasi zawodnicy nie dali żadnych szans ekipie z Targowisk pokonując ich 4:0. W finale ponownie Lubatowa spotkała się z gospodarzami z Miejsca Piastowego, ale tym razem nasi gimnazjaliści okazali się lepsi wygrywając 5:2. 

Dziewczęta z Gimnazjum w Lubatowej zakończył swój udział turnieju w "Coca Cola Cup" na 1 rundzie zajmując ostatecznie 3 miejsce. W turnieju, który odbył się w Dukli (30.03.2016) nasze piłkarki w rywalizacji grupowej pokonały Krempną 3:0 i zremisowały bezbramkowo z Duklą. W półfinale nasze dziewczyny przegrały 0:1 z drużyną z Kątów. 

Ankiety dla Uczniów i Rodziców

Email Drukuj PDF

W związku z pojawiającą się możliwością zdobycia  środków z nowej perspektywy unijnej, proszę wszystkich Uczniów i Rodziciów o wypełnienie odpowiednio swoich ankiet (linki poniżej). Jest to część niezbędna i bezwzględna by móc złożyć projekt do WUP Rzeszów.
Obecna perspektywa stwarza bardzo duże możliwości dofinansowania działalności szkoły (zarówno pod kątem sprzętu jaki i samego procesu edukacji). W celu prawidłowego przygotowania projektu należy wykonać wspomnianą diagnozę szkoły, która musi być zatwierdzona przez organ prowadzący.

Istotne elementów diagnozy:
Na cała diagnozę składa się wielowymiarowa analiza sytuacji szkoły i jej najbliższego otoczenia dlatego też przygotowaliśmy szereg narzędzi by była ona jak najbliższa potrzebom realizowanym przez wsparcie założone w konkursie.

Linki do wcześniej wspomnianych ankiet:

Ankieta dla Uczniów link do ankiety: http://goo.gl/forms/gSdEC4ilQU
Ankieta dla Rodziców link do ankiety: http://goo.gl/forms/MXwTxcrvI1
Ankieta dla Nauczycieli link do ankiety: http://goo.gl/forms/MPRf3E5iDy

Strona 5 z 21