Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Lubatowej

Budynek Szkoły

Gimnazjum Publiczne w Lubatowej oraz Szkoła Podstawowa w Lubatowej mieszczą się w jednym budynku.

#000000

Pomnik Poległych w Lesie Grabińskim

Wśród społeczności Iwonicza, Lubatowej i okolicznych miejscowości, pomimo upływu lat, wciąż żywa jest pamięć o Tych co zginęli w nierównej walce, o tych podstępnie zamordowanych.

#000000

Kościół z Pańskiego Działu

W Lubatowej możemy zobaczyć Piękny Kościół.

#000000

Miejsce poświęcone czci Jana Pawła II

Nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II dlatego znajduje się kącik poświecony Papieżowi Janowi Pawłowi II

#000000

Budynek Szkoły

Budynek szkoły podstawowej i gminazjum w Lubatowej

#000000
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/8890211.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/8360532.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/3143733.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/6507394.jpg
http://gimnazjumlubatowa.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9982491.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail

Wiosenne potyczki klasowe

Email Drukuj PDF

23 marca w naszej szkole zorganizowany został III Dzień Wiosny pod hasłem „Wiosenne potyczki klasowe”. Klasy rywalizowały w dwóch konkurencjach: turnieju wiedzy o szkole oraz konkursie na najładniejszą Marzannę, wykonaną z materiałów recyklingowych. Ponadto ocenie podlegała frekwencja klasy w tym dniu oraz strój uczniów. W przeddzień imprezy z każdej klasy wylosowane zostały 4-osobowe drużyny reprezentujące klasę w turnieju oraz kolor (czerwony, zielony, żółty, pomarańczowy, niebieski i brązowy), który miał przeważać w stroju uczniów. O godzinie 8.40 rozpoczął się turniej wiedzy o szkole. Drużyny miały 30 minut na rozwiązanie 10 zadań i mogły zdobyć maksymalnie 10 punktów. Po teście, klasy, już w pełnym składzie, miały 45 minut na wykonanie Marzanny. Po wykonanym zadaniu uczniowie, w obecności jury, przedstawiali swoje prace i je opisywali oraz nadawali imię Marzannie.  Jury w składzie: pan Jerzy Sroka – Dyrektor Gimnazjum, pani Adrianna Borek – gość specjalny z kabaretu „Nowaki”, pani Sabina Jakubczyk – Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Ewa Staroń oraz pani Marzena Giemzowska, oceniło wykonane prace i wyłoniło zwycięzców: I miejsce – kasa II A, II miejsce – klasa II B, III miejsce – klasa III B. Zwycięskie klasy otrzymały słodkie nagrody. 

Wyniki konkursu fotograficznego

Email Drukuj PDF

W środę 23 marca poznaliśmy wyniki szkolnego konkursu fotograficznego na najładniejsze „zimowe” zdjęcie. Jury w składzie: pani Ewa Staroń, pani Marta Bogacz oraz pani Agnieszka Kubusiak wyłoniło zwycięzców i przyznało wyróżnienia. I miejsce zajęła uczennica kasy I A – Magdalena Jakieła, II miejsce uczennica klasy III B – Agnieszka Słyś a miejsce III uczeń klasy I A – Hubert Parylak. Wyróżnione zostały dwa zdjęcia: Martyny Borek – uczennicy klasy I A oraz Moniki Zygmunt – uczennicy klasy II B. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci pendrive’a i czekolady ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Gratulujemy!

Zajęcia z przedstawicielem Policji

Email Drukuj PDF

altW dniu 22 marca 2016 roku w Gimnazjum Publicznym w Lubatowej odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielem służb mundurowych. Uczniowie rozmawiali z policjantem o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wśród rówieśników i pracowników szkoły oraz zasadach zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Pan policjant przedstawił postępowanie prawne z osobami stosującymi cyberprzemoc i skutki jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo.  Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do policjanta. Zajęcia przeprowadzone przez specjalistę przyczyniają się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród uczniów oraz wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.

Kiermasz Wielkanocny

Email Drukuj PDF

alt20 marca w Niedzielę Palmową odbyły się XIII Prezentacje Zwyczajów i Tradycji Wielkanocnych, których celem było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy. Kiermasz otworzył pan Burmistrz Witold Kocaj, który podziękował wszystkim za przygotowanie stoisk oraz złożył życzenia świąteczne. Podczas kiermaszu na stoiskach przygotowanych przez lokalną społeczność, mieszkańcy i goście mogli skosztować i nabyć świąteczne ozdoby i smakołyki. Stoisko Gimnazjum Publicznego w Lubatowej oferowało stroiki, koszyczki wielkanocne i pisanki wykonane przez uczniów oraz nauczycieli. Ponadto można było na nim zakupić przepyszne ciasta i babki wielkanocne przygotowane przez rodziców. Wszystkim, którzy uczestniczyli w kiermaszu serdecznie dziękujemy. 

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Email Drukuj PDF

Srebro Dawida Stanisza w Mistrzostwach Polski !!!

Email Drukuj PDF

W Szklarskiej Porębie - Jakuszycach (15-18.03.2016) odbyły się finałowe zawody "Celuj w Igrzyska", które były zarazem Mistrzostwami Polski młodzików i młodzików młodszych. Rozegrano również zaległe konkurencje mistrzostw kraju w kategoriach juniorskich. W pierwszym dniu zmagań w biegach indywidualnych wicemistrzem Polski młodzików został Dawid Stanisz, a Małgorzata Pernal zajęła 6 miejsce w młodziczkach młodszych. Pozostałe kategorie wiekowe rywalizowały w Pucharze Polski i zawodach "Celuj w Igrzyska", w których zwyciężyła Kamila Cichoń w grupie juniorek. Na najniższym stopniu podium w juniorach młodszych stanął Patryk Jakieła. W drugim dniu zawodów w biegach sprinterskich najlepszy start w sezonie odnotowała Klaudia Cichoń, która zajęła drugie miejsce w juniorkach, a jej siostra Kamila została sklasyfikowana na 3 pozycji. W ostatnim dniu zostały rozegrane zaległe konkurencje Mistrzostw Polski. Sztafeta juniorek IKN "Górnik" Iwonicz-Zdrój w składzie: Kamila Cichoń, Klaudia Cichoń i Julita Zając zdobyła "srebro", a w biegu pościgowym juniorów młodszych brązowy medal zdobył Patryk Jakieła.

W klasyfikacji generalnej "Celuj w Igrzyska" w juniorkach triumfowała Kamila Cichoń. Klaudia Cichoń zajęła 4 miejsce, tą samą lokatę w juniorach młodszych zajął Patryk Jakieła. Na 5 pozycji w młodzikach sklasyfikowano Dawida Stanisza, 6 miejsce dla Małgorzaty Pernal w młodziczkach młodszych, a w punktacji klubowej IKN "Górnik" Iwonicz-Zdrój na 6 miejscu. 

Spotkanie z podróżikiem

Email Drukuj PDF

W dniu 15 marca 2016 roku w naszym gimnazjum gościł przedstawiciel grupy "Trzask", który zabrał nas w tajemniczą i ciekawą podróż do Brazylii. Pan Samuel Kempski oprowadził nas po najważniejszych brazylijskich miastach, takich jak Rio i Salvador. Opowiedział nam o tradycji, kulturze i religii mieszkańców tego kraju oraz o niebezpieczeństwach i przygodach, które mogą nas spotkać podczas tego typu podróży. Byliśmy bardzo zadowoleni i z przejęciem słuchaliśmy co ma nam do powiedzenia, a zdjęcia, które pokazywał zrobiły na nas ogromne wrażenie. Nasze koleżanki miały okazję zagrać na brazylijskim instrumencie i przebrać się w karnawałowy strój. Wszystkim bardzo podobało się to pełne atrakcji spotkanie. 

Faustyna Zając, 2b

Spotkanie z prawnikiem

Email Drukuj PDF

Dnia 9 marca w naszej szkole uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu z panią prawnik - Agatą Jakiełą. Miało ono na celu przybliżenie zawodu adwokata i zachęcenie uczniów do kształcenia się w tym kierunku. Pani Agata opowiadała o swojej ciężkiej i wymagającej drodze do zdobycia wykształcenia. Przekonywała, że warto podjąć wysiłek, by w przyszłości z satysfakcją wykonywać swą pracę. Na koniec spotkania pani Agata Jakieła przekazała uczniom życzenia trafnego wyboru szkoły i zawodu. 

Konkurs "Galileo"

Email Drukuj PDF

W dniach 8 i 9 marca w gimnazjum został zorganizowany ogólnopolski konkurs "Galileo" z matematyki, biologii i chemii. W konkursach wzięło udział 32 uczniów z klas I - III. Testy konkursowe składały się z pytań jednokrotnego wyboru. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy potwierdzające ich udział w konkursie. Wyniki poznamy w kwietniu 2016 roku.

Marzec miesiącem MATEMATYKI

Email Drukuj PDF

Miesiąc Matematyki został stworzony po to, aby zainteresować uczniów matematyką i pokazać im, że matematyka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życia. 

Program konkursów matematycznych:

9.03.2016 - Konkurs matematyczny "Galileo";

14.03.2016 - Dziń liczby Pi - konkurs na zapamiętanie jak największej ilości rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi;

16.03.2016 - Turniej matematyczny z zakresu matematyki i nauk "okołomatematycznych" z hasłem przewodnim "Przysłowia polskie".

Bliższych informacji związanych z konkursami na bieżąco udzielają nauczyciele matematyki.

Dzień Kobiet

Email Drukuj PDF

W dniu 8 marca w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet zorganizowany został konkurs na SUPER DZIEWCZYNĘ. W konkursie zwyciężyły: w kategorii NAJŁADNIEJSZA - Wioletta Stanisz z klasy III B, w kategorii ZAWSZE UŚMIECHNIĘTA - Agnieszka Słyś z klasy III B, w kategorii DZIEWCZYNA O DOBRYM SERCU - Kamila Łoś z klasy III B, w kategorii NAJBARDZIEJ WYSPORTOWANA - Małgorzata Pernal z klasy I B w kategorii NAJLEPSZA TANCERKA - Justyna Nycz z klasy III B. Wygranym gratulujemy a wszystkim Paniom życzymy szczęścia i pomyślności. 

Strona 6 z 21