Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. II Armii Wojska Polskiego ”TURASZÓWKA"
.

szkolaqw1Wszechstronny rozwój fizyczny poza dużą i małą salą gimnastyczną, siłownią, boiskami do gier zespołowych umożliwia również stadion umiejscowiony w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, a także kryta pływalnia. W obiekcie krytej pływalni poza basenem z którego korzystają wszyscy uczniowie na zajęciach wychowania fizycznego i poza nimi mieszczą się także sale służące działalności wychowawczej, informacyjnej i kulturalnej. Również w budynku krytej pływalni mieści się tak zwana "sala marmurowa", popularne miejsce odbywania zabaw klasowych, półmetków, studniówek, spotkań teatralnych, koncertów itp.
Kierunki kształcenia:
TECHNIKUM: