Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Lubatowej

Cyfryzacja na Podkarpaciu

Email Drukuj PDF

 Szczegółowe informacje o naziemnej telewizji cyfrowej można uzyskać na stronach internetowych:
http://rzeszow.uw.gov.pl/cyfryzacja.html,
www.cyfryzacja.gov.pl,
www.polskacyfrowa.org,
www.krrit.gov.pl,
www.cyfrowydoradca.pl,
www.emitel.pl

Nadawaniem naziemnych programów telewizyjnych w sposób cyfrowy objęto już niemal cały obszar Polski. Proces stopniowego wyłączania analogowego sygnału telewizyjnego rozpoczął się w listopadzie 2012r. Pierwsze wyłączenie programów telewizyjnych nadawanych w sposób analogowy na terenie województwa podkarpackiego nastąpi 19 marca 2013 r. W tym dniu zostanie wyłączony nadajnik Rzeszów-Sucha Góra (TVP1, TVP2). Z dotychczasowego doświadczenia wynika, że niektóre osoby mogą mieć jednak kłopoty z przystosowaniem swojego telewizora do nowego sposobu nadawania telewizji naziemnej.