Aktulności

„Brązowa” sztafeta naszych biathlonistów na Mistrzostwach Polski!!!

W Dusznikach Zdroju (2-5.03.2017) rozegrano finałowe zawody cyklu "Celuj w Igrzyska", które były zarazem Mistrzostwami Polski młodzików i młodzików młodszych w biathlonie. W rywalizacji sztafet uczniowie naszego Gimnazjum: Paweł Kania, Dawid Stanisz i Jakub Jakubczyk wywalczyli brązowy medal w kategorii młodzików. W konkurencjach indywidualnych Dawid Stanisz zajął 8 i 12 miejsce, Paweł Kania 9 i 22, Jakub Jakubczyk 21 i 30. W młodziczkach Małgorzata Pernal zajmowała miejsca 12 i 21.

W końcowej klasyfikacji cyklu "Celuj w Igrzyska" Dawid Stanisz zajął 3 miejsce.

Uczniowie klas trzecich na "Dniu Zawodowca"

W piątek 24 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbył się Dzień Zawodowca. Wydarzenie miało na celu propagowanie kształcenia zawodowego w mieście Krośnie i powiecie krośnieńskim wśród uczniów gimnazjów, którzy będą stać przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej.

Nasi Gimnazjaliści mogli wziąć udział w warsztatach stylizacji i kreowania ubioru, pokazach umiejętności handlowych, lekcji z ekspertem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy obejrzeć wystawę pieniądza. Część naszych uczniów wzięło również udział w konkursie "Szczepanik Express". Nie zabrakło także "luźniejszych form" - w strefie relaksu czekały gry i zabawy, karaoke i XBOX.

Na zakończenie Dnia Zawodowca odbył się pokaz mody w wykonaniu szkolnego koła modelek "Gracja".

Nasi trzecioklasiści wrócili tego dnia do swoich domów z nowymi doświadczeniami, ciekawymi przeżyciami oraz drobnymi nagrodami.

Nasi biegacze narciarscy z medalami wojewódzkiej gimnazjady!

Drużyny gimnazjalistów z Lubatowej zdobyły brązowe medale Finału Wojewódzkiej Gimnazjady w biegach narciarskich. Mistrzyniami Województwa Podkarpackiego zostały dziewczęta z ZSP nr 2 NSS Ustrzyki Dolne, na drugim miejscu ekipa z Gimnazjum nr 1 Ustrzyki Dolne. Na trzecim stopniu podium stanęły nasze dziewczęta, które biegły w składzie: Małgorzata Pernal, Julita Stanisz, Zuzanna Turek, Monika Zygmunt i Katarzyna Pikor. Indywidualnie najwyżej sklasyfikowaną z naszych biegaczek była Małgorzata Pernal, która zajęła 8 miejsce.

Chłopcy z Gimnazjum Lubatowa również wrócili z brązowymi medalami w klasyfikacji zespołowej, a wystąpili w składzie: Dawid Stanisz, Paweł Kania, Jakub Jakubczyk, Patryk Rygiel i Krystian Ferenc. Najlepiej z naszych gimnazjalistów w klasyfikacji indywidualnej zaprezentował się Dawid Stanisz, który dobiegł do mety na 5 pozycji. Mistrzami Podkarpacia zostali chłopcy z ZSP nr 2 NSS Ustrzyki Dolne, wicemistrzami gimnazjaliści z ZSP w Jedliczu.

Puchar Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój w biegach narciarskich

W Iwoniczu-Zdroju 27.01.2017r. na stoku góry Winiarskiej odbyły się zawody w biegach narciarskich o Puchar Burmistrza. Bardzo dobrze w tych zmaganiach zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy czterokrotnie stawali na podium. W gronie gimnazjalistów zdecydowanie zwyciężył Dawid Stanisz. Na trzecim stopniu podium stanął Paweł Kania, a Jakub Jakubczyk zajął 5 miejsce. Wśród gimnazjalistek Małgorzata Pernal pewnie wygrała swój bieg, 3 miejsce wywalczyła Zuzanna Turek, a Monika Zygmunt dobiegła do mety na 6 pozycji.

Dawid nie schodzi z podium!

Dawid Stanisz gimnazjalista z Lubatowej, zawodnik IKN Górnik Iwonicz-Zdrój stawał na podium w trzech startach Pucharu Polski - Celuj w Igrzyska w biathlonie. W zawodach, które odbyły się 6-8.01.2017 w Kościelisku zajął 3 miejsce w biegu sprinterskim młodzików. 13 miejsce w gronie młodziczek zajęła w tych zawodach Małgorzata Pernal. W kolejnych zawodach tego cyklu (20-22.01.2017, Kościelisko) Dawid Stanisz wywalczył 2 miejsce w "sprincie" i 3 w biegu pościgowym. W tej samej kategorii wiekowej Paweł Kania był 11 i 16,  a Jakub Jakubczyk kończył rywalizację na miejscach 18 i 22.